הדור הבא של מצלמות אבטחה לרכב – כשזה מצולם יש הוכחה

בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה ברורה שכמעט כל מוצר משולבת בו מצלמה. כיום בעידן הדיגיטלי אנו מבינים שאם יש לך יכולת צילום- יש לך הוכחה. הוכחה שתוכל לשמש כתיעוד מקרה, ואף להציל אותך בבית המשפט. מצלמות דרך הם כבר לא עוד מוצר בשוק, אלא מוצר כמעט הכרחי לכל נהג בכביש.

מספיק להעיף מבט קצר לרכבים בכביש בשביל לראות את התופעה של מצלמות הדרך. גם ברשת ניתן למצוא אין ספור סרטונים המתעדים תאונות, הולכי רגל לא זהירים, שוטרים שנותנים דוחות ללא סיבה, רוכבי קורקינטים חשמליים שנכנסים בין הגלגלים וכו'. המצלמות הללו נמצאות בכל מקום.

אבל.. למה? מהסיבה הפשוטה- כשזה מצולם יש הוכחה. 

קל מאוד היום להאשים את הנהגים בכביש בכמעט כל מקרה של תאונה. מחקרים רבים מראים שמעל 42% מהמקרים הנהג בכלל לא היה אשם! אבל את זה לך תסביר לשופט שעומד מולו נער בן 16 שנדרס בזמן ש-"רק" רכב על האופניים החשמליים שלו חזרה הביתה. מה שהשופט לא יודע שאותו נער התפרץ לכביש בצורה לא חוקית, והנהג היה אנוס. חבל שלא צולם. ומה לגבי מקרים שבהם אחד השכנים בחנייה "רק" שיפשף את הטמבון של הרכב שלך, אבל לא אמר לך כי אין טעם להודיע על דבר כזה קטן? חבל שלא צולם.. ואותו שוטר שעצר אותך ונתן דוח ללא סיבה? חבל שלא צולם…

"אחת הסיבות המרכזיות לביטול דוחות הם מחוסר אשמת הנהג. מדובר בנתון מדאיג, המדינה חייבת להוקיע את התופעה שבה נהג מקבל דוח כאשר הוא לא אשם". עמותת אור ירוק 

כללי המשחק משתנים 

אם עד היום היינו קונים מצלמות פשוטות רק לצילום הדרך, כיום ניתן כבר לרכוש מצלמה שהיא גם מצלמת דרך וגם מצלמת אבטחה לרכב! המצלמה מצלמת את הדרך ומתעדות הכל, ובנוסף מצלמת את הרכב 24/7  כמו מצלמת אבטחה. ניתן להיכנס בכל זמן ומכל מקום לאפליקציה ולראות בזמן אמת מה קורה עם הרכב. כמו במצלמות נסתרות. השכן שיפשף את הרכב וברח? אל תדאג, למצלמה יש חיישן שברגע שהוא מזהה נגיעה ברכב הוא שולח הודעה לפלאפון שלך עם תמונות של האירוע. את התמונות ניתן לשמור על הפלאפון וכמובן לשלוח לאותו שכן בוואטסאפ.

שכן יקר, אני רואה אותך מכל מקום !!

 

עוד אחד היתרונות המרכזיים של המצלמה הוא יכולות GPS מתקדמות. המצלמה משולבת GPS ויכולה להציג את מיקום הרכב בזמן אמת על מפה של גוגל, מהירות הנסיעה ואפילו את היסטוריית הנסיעות של הרכב. ככה אפשר להיות בבקרה על הרכב, על מיקומו ובמקרה של גניבה לדעת היכן הוא בדיוק. 


מציג היסטוריית מיקומים על המפה בוידיאו

הכל דרך אפליקציה 

בשונה ממצלמות הדרך הישנות שעבדו בעזרת זיכרון פנימי ובמקרה של תאונה צריך לחבר את המצלמה או את כרטיס הזיכרון למחשב ולהעביר את הקבצים, המצלמות החדשות המשולבות אבטחה ודרך שומרות את הקבצים באפליקציה, וניתן להוריד את הקבצים ישירות מהאפליקציה לפלאפון ברגע. 

מעבר לכך, במידה ויקרה משהו גם כשהרכב חונה, האפליקציה לבד תצלם את התמונות האירוע ותשמור אותם באפליקציה שתוכל להשתמש בהם מתי שתרצה. 

 

ברור לכולנו שכיום, בעידן הדיגיטל, מערך צילום יכול לסייע לנו בהוכחת האמת בעיקר במקומות בהם רמת הסיכון גבוהה במיוחד כמו הכביש. בנוסף, רכב הוא דבר ששווה המון כסף, כדאי ורצוי לשמור עליו בעשר עיניים (או במצלמה). אחת החברות שמציעה מצלמה כזאת משולבת (דרך ואבטחה) בארץ היא חברת PROOF. להתרשמות מהמוצר ניתן להיכנס לאתר שלהם בלחיצה כאן

 

 

 

 

בדקו זכאות להטבת 1,500 ש"ח
ממשרד התחבורה בקלות!